Канада, Австралия и Тайланд са най-добрите страни за живот за имигрантите, според годишно световно изследване, цитирано от Ройтерс.

Второто годишно изследване на Expat Experience, поръчано от банка HSBC, показва, че имигрантите в Канада имат най-добър стандарт на живот и лесно се интегрират към местното население.

В топ три попадат още Австралия и Тайланд според изследването, в което участвали 3146 души, работещи в 30 различни индустрии в 50 страни. "Установихме, че има значителна разлика между доходи и цялостно качество на живот, тъй като много от водещите страни...са на едно от последните места според класацията в този доклад /на най-добрите места за правене и спестяване на пари", съобщи Бетъни Тейлър, говорителка на банка HSBC.

"Това, което става ясно, е, че страни, в които заплатите може да не са така високи, като Канада и Австралия, са местата, в които имигрантите не само се радват на висок стандарт на живот, но също така им е по-лесно да се интегрират в новите си общности. Миналата година Германия, Канада и Испания бяха в топ три на страните, предлагащи най-добър живот на имигрантите. Тази година Великобритания е на едно от последните места в света по стандарт на живот, след като беше определена за едно от най-скъпите страни за имигранти.

Около 44% от имигрантите на Острова смятат да се върнат в родината си спрямо едва 15% от всички имигранти по света. Около 41% от имигрантите във Великобритания трудно намират жилище, повечето от тях заявяват, че живеят в по-лоши условия след пристигането си в страната, а една трета твърдят, че здравето им се е влошило след преместването. "Въпреки това Великобритания държи короната на световна столица на забавлението за имигрантите, като 58% от тях заявяват, че качеството на забавленията се е увеличило", посочи Тейлър. 62% от имигрантите заявяват, че перспективите за работа да основната причина да останат в страната.

Друг раздел на изследването, осъществен от компанията FreshMinds, публикувано по-рано, показва, че Русия е страната с най-голям процент имигранти, печелещи над 250 000 долара с над 30% от чуждестранните работници, следвана от Хонгконг и Япония. Най-ниско платените имигранти живеят в Австралия и Белгия, като мнозинството от тях 63% и 61% печелят под 100 000 долара.

Източник: БГНЕС