Подходът на Тейлър Йел помага на валутните трейдъри да обхванат цялостната картина, съчетаваща формациите, графиките и пазарните нагласи. Целта е винаги да имат отправна точка, когато пазарите започнат да се движат.

Изграждането на голяма сделка се свежда до намирането на една или две водещи валути и една или две изоставащи. Целта е да се формира сделка, която набира инерция на фона на общата пазарна картина.

Рискът при този подход - покупка на най-силните и продажба на най-слабите е възможността за покупка на върха или продажба на дъното.

От друга страна, обръщането на основния тренд се случва сравнително доста по-рядко и правилно поставените стопове дават възможност да се съсредоточим върху инерцията на инструментите. Идеята е намирането на "най-ниско висящите плодове".

Търговията не бива да се усложнява излишно. Добрият трейдър реализира печалбите си последователно, но едва след като се е преборил с вътрешните си демони, намерил е персоналната си най-добра форма за анализ и се е отървал от идеята за търсене на "Светия Граал".

Трейдингът би могъл да бъде по-лесен със стратегията да се намери слабата валута, която да се продава срещу силната. Комбинацията може да се постигне чрез комбинация от технически анализ и фундаментални данни, влияещи на двете валути.

За да намерите слабата валута, както и силната, срещу която може успешно да я продадете, ще трябва да проследите множество кросове и да установите дали загубите на слабата са повсеместни.

Например, през последните няколко седмици японската йена е била губеща повсеместно, заедно с еврото. По същия начин, за да намерите най-силната валута, можете да погледнете от другата страна на котировките, за да намерите валута, която побеждава нейните конкуренти.

В момента този пример е американският долар, като зелените пари набират сила срещу другите основни валути, като AUD, JPY, EUR, GBP и CHF. Щатският долар се превърна в лидер на глутницата.

Това е постановката на общия поглед, чрез която се формира набор от подходящи валути, използваеми при наличните ясни пазарни движения. Този избор по подразбиране се основава на очевидно слабата и очевидно силната, съчетани със силна пазарна тенденция, която очакваме да продължи.

Все пак бъдещето е несигурно и трейдърите трябва да имат предварителен план за излизане, както и подготовка в случай, че избраните валути започнат да променят силата си. Тогава настоящата позиция следва да бъде променена съобразно новосформиращите се пазарни нагласи.

Моят подход е да се съсредоточа върху няколко ключови нива на подкрепа, които да издържат при няколко двойки за силна валута или съпротива за слаба. Ако тези нива се пробият, лесно можете да видите, че рамката, на която сте търгували, се променя.

Един лесно регулируем начин за идентифициране на промяна е чрез седмичните пивот нива (Pivot Points)