В разгара на крипто бума през 2017 г. имаше хора, които предприеха безрасъдни финансови ходове, за да си осигурят място на пазара.

Холандецът Диди Тайхуту се превърна в национална сензация, след като продаде къщата, колата, велосипедите си и други ценни вещи, за да си купи биткойни, когато цената на водещата криптовалута беше само 900 долара.

Въпреки че залогът му, в крайна сметка, се изплати, други, които се присъединиха към еуфорията на върха, загубиха много пари.

В момента метавселената изглежда като следващата голяма печеливша сделка. По тази причина мъж от Тексас залага цялото си финансово бъдеще на тази технология.

Джъстин Рийд е инвестирал всичките си спестявания от 18 000 долара в парче виртуална земя, съобщава електронното издание BTC Peers.

Дигиталният парцел, наречен Khorum Coast, се намира във видеоиграта Entropia Universe.

"Знам, че е лудост да кажеш на някого, че си станал виртуален собственик на земя и си вложил спестяванията си в това. Но аз вярвам в Entropia Universe. Можех да отворя пекарна с парите си, но сигрурно никой нямаше да си купи от моите хлебчета. С тази инвестиция просто чувствам, че имам повече контрол", обяснява Рийд.

Биткойнът трябваше да предпазва от инфлация. Защо не се получи така?Цената на биткойна се срина тази година, отслабвайки аргумента, който почитателите на криптовалутите често изтъкват, че може да бъде ефективен хедж срещу инфлация в бурни времена за икономиката

Рийд играе онлайн игри от около 20 години и дори е печелил реални пари от това. Затова не е изненада, че вижда известен потенциал в метавселената.

Що се отнася до Entropia, видеоиграта разполага с модел на микроразплащания, който позволява на играчите да правят пари в реалния свят от транзакции в играта. Виртуалните недвижими имоти са един от начините за печалба. Джъстин Рийд, например, получава "данъчни приходи от всичко, което другите играчи биха намерили, когато копаят на неговия виртуален "имот".

Досега Рийд е спечелил около 1200 от играта, откакто е купил Khorum Coast през март.