За шест часа можете да стигнете със самолет от Ню Йорк до Лос Анджелис или с кола от Бостън до Филаделфия.

Или пък да се качите на космически кораб и да пътувате до космоса и обратно.

Space Perspectives - компания от Флорида, специализирана в космическия туризъм, наскоро показа новата си патентована космическа капсула.

С нея всеки може да пътува извън планетата Земя, все едно се качва на обикновен самолет, пише Architectural Digest.



Капсулата, която носи името Spaceship Neptune, изглежда като голям шлем на космонавт. Прозорците със светлоотразително покритие предлагат 360-градусова панорамна гледка към планетата и безкрайния космос, а интериорът включва удобни седалки тип лежанки, бар и тоалетна.

Космическият кораб се задвижва от SpaceBalloon (термин, който компанията е превърнала в марка), който изглежда като голям балон с горещ въздух за всеки, който не е ракетен учен. Балонът остава непокътнат през целия полет, пренасяйки кораба до външните граници на земната атмосфера, след което се връща обратно по време на двучасово спускане.

На борда има и обикновени парашути като резерва.

Американски комик се отказа да лети до КосмосаKомпанията на Джеф Безос Blue Origin отложи полета с шест дни

По думите на Табер Маккалъм, основател и главен технически директор на Space Perspective, човекът е използвал балона и парашута дълго време и практиката показва, че това е най-простото, най-безопасното и най-стабилното решение, когато става дума за летене.

Благодарение на балона, капсулата в стил Джетсън е въглеродно неутрална.

Всъщност, в момента това е единственият космически кораб, който може да претендира за тази функция. Традиционните космически изстрелвания могат да оставят огромни въглеродни отпечатъци, отделяйки до 300 тона въглероден диоксид в атмосферата.

Освен ползи за околната среда, балонът обещава и по-плавно и спокойно пътуване.

Екипът се събира, за да създаде невероятно здрава, безопасна и невероятно елегантна и луксозна система за космическия кораб Neptune. Простотата и автоматизацията са ключът към безопасността, отбелязва Маккалъм.