От 7 до 23 февруари ще се проведе Зимната Олимпиада. Трудно е да дадем прогнози за това кой ще вземе медал, но от сега можем да кажем кои са сред най-красивите спортисти, които ще видим в действие.

Подредени са по азбучен ред:

Алена Заварзина, Русия

24 години, сноуборд

Тя ще има преимущество да се състезава пред родна публика. Съпругът й е американец и също е сноубордист.

Алиса Чизни, САЩ

26 години, фигурно пързаляне

Тя все още не е сигурна дали ще се класира за Олимпийските игри. Това е третият й опит, макар че е била два пъти шампионка на САЩ. Родена е в Охайо.

Аксел Лунд Свиндал, Норвегия

30 години, ски алпийски дисциплини

Той е фаворит за медал. Наскоро се раздели с приятелката си – скиорката Джулия Манкузо.

Ашли Уагнър, САЩ

22 години, фигурно пързаляне

Тя бе на косъм да се класира за Олимпиадата във Ванкувър. Тази година САЩ имат право на 3 индивидуални състезателки и Уагнър най-вероятно ще бъде една от тях.

Боде Милър, САЩ

36 г., ски алпийски дисциплини

Той вече има 5 олимпийски медала и е бил 4 пъти световен шампион.

Той пропусна миналия сезон, защото лекуваше коляно.

Хенрик Лундквист, Швеция

31 г., хокей

Вратарят на New York Rangers е сред 35-та селектирани за националния отбор на Швеция.

Джей Ар Челски, САЩ

23 г., шортрек

Той се контузи няколко месеца преди Олимпиадата, но въпреки това успя да се възстанови и взе бронзови медали на 1 500 и 500 метра.

Той е много търсено рекламно лице и има договори с Liberty Mutual, TD Ameritrade, Procter & Gamble, Wheaties, Nike и The Aim Companies.

Джеси Бекъм Трети, САЩ

35, бобслей

За да финансира подготовката си, той продава свои календари.

Джулия Манкузо, САЩ

29 г., ски алпийски дисциплини

Тя спечели бронз във Ванкувър. Има успешна линия бельо Kiss My Tiara.

В Сочи тя ще се опита да стане първата американка с медали от три последователни Олимпийски игри.

Линдзи Вон, САЩ

Вон е най-титулованата състезателка в дисциплината в историята на САЩ. Любопитен факт е, че тя е приятелка на голфъра Тайгър Уудс.

Лоло Джоунс, САЩ

31 г., бобслей

Лоло Джоунс се прехвърли в бобслея от леката атлетика.

Тя е двукратна световна шампионка на 60 м с препятствия.

На Олимпиадата в Пекин тя бе фаворитка за златото на 100 м/препятствия, но се спъна на последната бариера и завърши на седмо място.

Патрик Чан, Канада

22 г., фигурно пързаляне

Той е трикратен световен шампион и е надеждата на Канада за златен медал.

Сара Хендриксон, САЩ

19 г., ски скокове

За първи път в Сочи ще има женски ски скокове. Хендриксон е надежда за златен медал.

Сидни Кросби, Канада

26 г., хокей

Той най-вероятно ще бъде капитан на отбора на Канада, който ще се бори да защити титлата си в Сочи.

Тед Лигъти, САЩ

Той има златен медал от Олимпиадата през 2006 година.

Тим Бърке, САЩ

31 г., биатлон

САЩ никога не са печели медал в биатлона. Бърке е техният шанс да променят това.

Тина Мазе, Словения

30 г., ски алпийски дисциплини

Докато светът спори коя ще се представи по-добре Линдзи Вон или Джулия Манкузи, има вероятност Тина Мазе да изненада всички.

Ю На Ким, Южна Корея

23 г., фигурно пързаляне

Корейката ще защитава титлата си от Ванкувър.

Освен добра фигуристка, тя е сред най-всиокоплатените спортисти във Ванкурър. За последните 12 месеца е спечелила 14 млн. долара и е на 6-то място в класацията на Форбс на най-добре печелещите жени спортистки.