Акциите на Уолстрийт регистрираха понижение в четвъртък, след като по-голям от очаквания спад в продажбата на съществуващи домове помрачи част от оптимизма на пазара по отношение на добрите тримесечни резултати на някои компании. Индексът Dow Jones отбеляза най-големия си спад от месец насам.

Продажбите на съществуващи домове са продължили да спадат през юни след отбелязаното леко покачване през май, съобщиха от Националната асоциация на посредниците при продажба на недвижими имоти (National Association of Realtors). Продажбите са намалели с 2.6% през юни, което е доста над спада от 1%, който икономистите прогнозираха.

Инвеститорите също така все още асимилират смесицата от финансови отчети на компании като Ford Motor Co., която отчете голяма загуба и Dow Chemical Co., която обяви, че по-високите цени на суровините са намалили значително печалбата й. Фармацевтичните компании Bristol-Myers Squibb Co. и Eli Lilly & Co. отчетоха по-високи печалби, а резултатите в отчета на Amazon.com Inc. надхвърлиха предварителните очаквания.

Индексът Dow Jones падна с 283.10 пункта, или 2.43%, за да затвори на 11 349.28 пункта, което беше най-голямото му понижение от месец насам. Индексът S&P 500 Index загуби 2.31%, затваряйки на 1 252.54 пункта, докато технологичният Nasdaq падна с 1.97%, до 2 280.11 пункта.

Акциите на Уолстрийт нараснаха рязко в предходните две сесии, след като цената на петрола продължи да пада. Цената на черното злато е намаляла с повече от 20 долара, от рекордната си стойност от над 147 долара за барел преди няколко седмици. Вчера цената на петрола нарасна с 1.05 долара, за да се установи на 125.49 долара за барел.

Цените на облигациите скочиха, след като данните за жилищния пазар принуди някои инвеститори да потърсят сигурността на държавния дълг. Доходността на 10-годишните държавни облигации падна до 4.04%, в сравнение с 4.12% в сряда.

Доларът се търгуваше разнопосочно спрямо основните световни валути, докато цената на златото нарасна. Акциите на финансовите компании отново се обезцениха, след като преди това бяха отбелязали рязко покачване в последната седмица.

Броят на хората, които са подали за първи път молби за помощ при безработица е нараснал с 34 000 до 406 000 за седмицата приключила на 19 юли, обявиха вчера от Министерството на труда като броят им достига нивото от края на март.

Броят на губещите акции на Нюйоркската фондова борса надхвърли този на печелившите в съотношение 4 към 1, а изтъргуваният обем на борсата достигна 1.64 млрд. акции.

В останалата част от света японският основен индекс нарасна с 2.18%, британският FTSE 100 падна с 1.61%, германският DAX се раздели с 1.46%, а френският CAC-40 загуби 1.38%.