Китайските индекси продължиха с понижението си днес, като основният индекс Shanghai Composite Index загуби 1.7% до ниво от 2,831.57 пункта, а по-малкият Shenzhen Composite Index се понижи с 0.5% до 733.05 пункта.
На фона на спада на китайските индекси, силен борсов дебют отбелязаха акциите на застрахователната компания Ping An Insurance, които поскъпнаха с 42% до 47.92 юана за брой, в резултат на силното търсене на акциите на компанията от международни институционални инвеститори.

Най-голямата китайска банка по активи ICBC загуби 2.45% от стойността си до ниво от 4.78 юана за брой, а тези на застрахователната компания China Life Insurance се понижиха с 5% до ниво от 34.09 юана.

Анализатори прогнозират, че след силния спад на китайските акции от вторник, когато индексите в бързоразвиващата се китайска икономика отбелязаха най-голямото си от 10 години насам понижение, ще продължат умерено да губят позиции и да се консолидират.

След силния си спад във вторник, вчера щатските индекси завършиха борсовата сесия леко на положителна територия, като индексът Dow Jones добави 52 пункта към стойността си, или 0.4% до ниво от 12 268.63 пункта, а технологичният Nasdaq добави 0.3%, или 8.3 пункта до ниво от 2 416.15 пункта.

Повишението на щатските индекси стана реалност на фона на по-слабия от очакванията ръст на щатската икономика през последното тримесечие на миналата година, възлязъл на 2.2%, като средните очаквания за повишение бяха за 2.3% - значително под правителствените прогнози от края на януари за ръст от 3.5%.

Цената на петрола регистрира минимално понижение днес, след като вчера суровият петрол с доставка през април се повиши до най-високата си от две месеца насам стойност, след данните за запасите на петрол и петролни продукти.

Запасите на петрола са се повишили с 1.4 млн. барела до 329 млн. барела през изминалата седмица, но тези на бензин са намалели с 1.9 млн. барела до 220.2 млн. барела, а на дестилирани горива с 3.8 млн. барела до 124.5 млн. барела.

Понижението на дестилирани горива и бензин в най-големия световен производител на суровината превишиха значително средните очаквания на анализаторите.

По време на азиатската си търговия фючърсите на суровия петрол с доставка през април загубиха 0.11 долара от стойността си до ниво от 61.68 долара за барел.