Азиатските индекси последваха щатските и отбелязаха огромни загуби в днешната си търговия. Японският Nikkei 225 отбеляза най-голямото си дневно понижение от октомври 1987 г., след като загуби близо 1000 пункта, или 10% от стойността си, до ниво от 9 175 пункта.

Индонезийската борса прекъсна търговията си, след като основният индекс там се понижи с 10%, а хонконгският Hang Seng падна под 16 000 пункта за пръв път от две години насам. Индексът загуби над 900 пункта, или 5.6% от стойността си, до ниво от 15 871 пункта.

Като цяло индексът, следящ представянето на азиатските пазари, се понижи с 5.7%, до ниво от 93.11 пункта, с което спадът му от началото на годината достигна вече 40% от стойността му.

Спадът на световните борси се задълбочи, след като от МВФ обявиха, че финансовите институции ще се нуждаят от свеж капитал в размер на 675 млрд. долара.

От там също така завишиха прогнозата си, че загубата за световната финансова система ще достигне 1.4 трлн. долара, в сравнение с прогнозираните преди две седмици 1.3 трлн. долара.
Очакванията на МВФ включват още забавяне на ръста на световната икономика до 3% през следващата година, в сравнение с прогнозираните през април 3.7%.

Така книжата на финансовите компании бяха сред най-понижаващите се на всички световни фондови пазари, след спекулации, че тежките времена пред тях ще продължат.

Междувременно стана ясно, че британското правителство подготвя спасителен план за финансовата система.

Акциите на Royal Bank of Scotland Group Plc, втората най-голяма банка в страната, отбелязаха понижение от 39%, след занижаване на кредитния й рейтинг.

Цената на петрола продължи да се понижава, като днес загуби нови 1.4 долара от стойността си, или 1.6%, до ниво от 88.64 долара за барел.