Адам Нойман вече не е милиардер, сочат изчисленията на Forbes.

Състоянието на бившия изпълнителен директор на конгломерата WeWork вече възлиза на 600 млн. долара. Новината не е изненада, след като компанията WeWork изживя истински кошмар в рамките на едва 6 седмици.

От гигант с оценка в размер на 47 млрд. долара, готвещ се за първично предлагане на акции (IPO), за компанията вече се говори в контекста на евентуален банкрут, предава Business Insider.

Съоснователят на WeWork Мигел Макелви също страда от понижение в личното си богатсво, като подобно на Нойман, вече не е милиардер.

Изпаряването на 3.5 млрд. долара от личното състояние на Нойман дойде в резултат на поевтиняването на 18-процентния дял на предприемача в WeWrok. През януари компанията, развиваща дейност в сферата на споделените услуги, се радваше на оценка от фантастичните 47 млрд. долара, достигната след инвестиция на японския гигант Softbank.

През септември обаче картинката е вече в доста по-мрачни тонове, като оценката на компанията пада до 10 млрд. долара, като големите загуби и проблемите в управлението застрашават нейното IPO. Понастоящем Forbes изчислява, че стойността на WeWork е „не повече от 2.8 млрд. долара”.

Forbes прави изчисленията си за състоянието на Нойман на база следните данни: 504 млн. долара дял в WeWork; 500 млн. долара печалба от продажба на акции; минус 380 млн. долара дълг, разкрит в документите за IPO на WeWork.

Финансовото издание не вярва, че Нойман и Макелви, чието състояние възлиза на 400 млн. долара, някога отново ще попаднат в клуба на милиардерите.

Нойман основава WeWork през 2010 г., заедно с настоящата му съпруга Ребека Нойман и Мигел Макелви.

Те бяха милиардери, но само за 10 месецаБоуен и Монсес притежават по 1.75% от компанията.

Притеснения от потенциални инвеститори относно финансите на компанията и корпоративното управление доведоха до настоявания за оттеглянето на Нойман като главен изпълнителен директор на WeWork.

Той удовлетвори това искане на 24 септември тази година.

Под ръководството на Нойман компанията се намираше в капана на купонджийската култура, алкохола и лошия баланс между работа и личен живот.