Риалити телевизията в САЩ в момента се е насочила към заложните къщи, пише Форбс. Те предлагат предавания, в които човек с ампутиран крак продава протезата си за 50 долара, например.

И не само бедни хора влизат в заложните къщи, казват водещите.

В тях влизат собственици на имоти, които не са били одобрени за кредитна карта, собственици на малък бизнес, които се чудят от къде да си набавят средства, за да платят заплатите на служителите си.

Заложните къщи се намесват там, където банките отстъпват.

„Обслужваме хора, които в миналото са имали лесен достъп до кредит,“ казва Тод Хилз, CEO на онлайн заложна къща. „90% от нашите клиенти са образовани хора и/или имат свой дом. Те имат доход между 75 000 и 100 000 долара на година. “

Заложни къщи отбелязват увеличение на печалбите от 30-40% за последните 4-5 години.

Какво става в заложната къща всеки ден? За телевизор, който струва 300 долара, може да получите 30-дневен заем от 100 долара с 20% лихва на месец. Ако след първия месец платите 120 долара, ще си получите обратно телевизора. Или просто плащате по 20 долара на месец, докато намерите пари, за да си го вземете обратно. Ако пропуснете месечна вноска, ще ви почакат още един месец и ще продадат телевизора.

Лихвата може да варира от 4% в Ню Йорк до 20% във Флорида.

Големите печалби, естествено, идват от заемите, а не от продажбата на телевизори.

Всъщност, неизплатените заеми са ниски. От националната асоциация на заложните къщи казват, че 80% от заемите се връщат.

Златото също е добре дошло. Около 60% от всички заеми са за злато. Ако златото струва 1 650 долара, то те дават заеми на цена 1 000 долара. Така, дори и цената на златото да падне, бизнесът на заложните къщи няма да пострада.