Кандидатът за президент на САЩ Доналд Тръмп изглежда бавно се приспособява към новите технологии.

От New York Times са се сдобили със съдебни документи, съдържащи стотици страници свидетелски показания под клетва на Тръмп през последното десетилетие. В тях се разкрива, че към 2007 г. имотният магнат не е разполагал с компютър в дома си или в офиса и не е пращал текстови съобщения и имейли.

"Не се занимавам с това нещо, с имейлите," е казал Тръмп в свидетелски показания от 2007 г.

През 2013 г. той е заявил, че вече използва електронна поща, но само малко.

"Много рядко, но използвам," е казал Тръмп.

Онлайн присъствието на Тръмп често се поддържа от неговите асистенти. Той е доста активен в Twitter от години, но според Washington Post, той диктува голяма част от съобщенията на своето пресаташе, който пък ги изпраща на асистенти, за да ги пуснат в микроблога.

Вижте още: Как харчи парите си Доналд Тръмп?

Това не е нещо ново по време на канадидат-президентски кампании. Бившият губернатов на Масачузетс Мит Ромни, който бе кандидат за президент, е имал правило, че всяко съобщение в Twitter трябва да бъде одобрено от 22-а членове на щаба му, преди да бъде пуснато.

Тръмп не е единственият кандидат за президент, който не е почитател на електронната поща. Сенатор Линдзи Греъм призна по-рано през годината, че "никога през живота си не е изпращал имейл."

Очевидно техническата грамотност не е от голяма роля по време на кандидат-президентската кампания, тъй като в момента Доналд Тръмп се ползва с най-голяма подкрепа сред кандидат-президентите от Републиканската партия в щата Флорида – 26%.

Така той изпреварва брат на бившия президент на САЩ Джордж У. Буш - Джеб Буш (20%), който е бивш губернатор на Флорида.