Социалните медии могат да направят една връзка много по-сложна. Вземете например Facebook и Skype, която е собственост на Microsoft.

През 2011 г. двете компании бяха една от най-щастливите двойки, разказвайки на всички как работят заедно, за да превърнат видео разговорите във Facebook Messenger в реалност.

По това време Марк Закърбърг каза, че той и тогавашният главен изпълнителен директор на Microsoft Стив Балмър "наистина гледат в една посока."

Сега, с пускането на видео разговорите във Facebook Messenger за iPhone и Android, вече няма никакво съмнение, че Facebook и Skype са скъсали, а Skype изглежда зарязаният в тази връзка.

Засега няма официално изявление, но от Business Insider започват да подозират през 2013 г., че Facebook и Skype вече не са толкова близки, след като Facebook представи опция за видео разговори, която се базираше на тяхна технология.

Истинският разрив обаче изглежда е настъпил преди няколко месеца, когато Facebook тихомълком спря да използва Skype за видео разговори от десктоп версията си, заменяйки технологията на Skype със собствена технология.

Отказът от Skype представлява вторият сериозен пример за това, че Facebook къса връзките си с Microsoft. През декември Facebook безцеремонно спря използването на Microsoft Bing като търсачка в социалната си мрежа.

Microsoft и Facebook имат дълга история заедно. През 2007 г. Microsoft инвестира 240 млн. долара в обещаващата тогава нова социална мрежа. Сега Facebook, сама по себе си, е технологичен гигант и вече няма нужда да разчита на другите за технологии като търсачки и видео разговори. Разработването на собствени технологии също така осигурява на Facebook по-голям контрол.

Засега от Microsoft отказват да коментират края на сделката си с Facebook за Skype.