Градът, който Лео ди Каприо избра за диамантената си империя

© instagram.com/sztogrynator
Преди 16 години Леонардо ди Каприо даде живот на филма "Кървав диамант", в който играе трафикант на мръсни диаманти в Сиера Леоне.
Тогава никой не е предполагал, че актьорът на по-късен етап ще започне да произвежда скъпо ценените минерали.
Днес познаваме Лео като човек, който е ангажиран с екологията и устойчивия начин на живот, обича животните и т.н. Той е и умел инвеститор.
Сега възнамерява да забогатее, продавайки диаманти. Разбира се, синтетични, а не кървави. Няма заложени животи, нито войни, нито драми. Ди Каприо ще произвежда изкуствено скъпоценните камъни и ще го направи в Испания. По-конкретно в Трухильо, провинция Касерес, пише abc.es.
И защо Трухильо? Лесно: Производството на изкуствени диаманти изисква много слънчева енергия.
Компанията, която ще стартира работа след около 2 години, се казва Diamond Foundry. Талантливият и чаровен работодател ще създаде доста работни места - 300 преки и 700 непреки и ще остави доста милиони в град Трухильо. Това е отлична новина за всички местни и за испанските почитатели на актьора.
Българският бизнес
- tbi bank отчете 18,4 млн. нетна печалба за полугодието
- neon картата на tbi bank интегрира Google Pay
- 60% от завършилите А1 Лятна академия продължават кариерата си в компанията