Хеттрикът на Роналдо изстреля нагоре акциите на Ювентус

1381

© Pixabay

Търгуваните на фонсовите борси европейски футболни отбори шокират инвеститорите също толкова, колкото и феновете на играта.

Последният е Ювентус, който вчера се класира за четвъртфиналите на шампионската лига, след като победи Атлетико Мадрид с 3:0 с хеттрик на Роналдо.

В резултат на това акциите на клуба, известен като “Старата госпожа,” поскъпнаха с 30%, което бе най-големият ръст в цената в историята им.

След като отборът загуби първия мач с 2-0 на 21 февруари, букмейкърите не даваха особено големи шансове за класирането на отбора за следващата фаза.

Това бе третият забележителен обрат за листвани на борсата клубове в последните осем дни, след като Аякс изхвърли от ШЛ Реал Мадрид, след като бе изгубил първия мач с 2 на 1, а английският Манчестър Юнайтед превъзмогна дефицит от 2 гола в първия мач, за да шокира Пари Сен Жермен насред Париж

Къде живеят Роналдо, Меси и БекъмБонус: Уейн Рууни и Гарет Бейл

Тези победи носят на клубовете значителни финансови облаги. Четвъртфиналистите в ШЛ получават допълнителни 10.5 млн. евро от наградния фонд, като нови 31 млн. евро ги чакат, ако продължат нагоре.

Успехите на отборите в най-престижния клубен турнир в Европа носят ползи и във връзка с техните спонсори.

Класирането на Ювентус е благодат за Exor NV - холдинговата компания, притежавана от фамилията Аниели, която контролира 64% от акциите на клуба. Сред другите инвестиции на фамилията са дялове във Ferrari NV и Fiat Chrysler Automobiles N.V., припомня Bloomberg.