Британска застрахователна компания предупреждава клиентите си, че с безобидните си статуси от сорта на „Заминаваме за 2 седмици на Малдивите!" и „Купихме си нова плазма!" те не само се хвалят пред приятелите си, но и привличат крадци.

Изследването показва, че 38% от потребителите на социалните мрежи публикуват подробности за ваканцията си, от сорта на кога и къде заминават и кога ще се върнат, а 33% дават инфо за това къде ще бъдат през уикенда.

Много хора си мислят, че ако са настроили профилът си като „private", тоест само приятелите им могат да го разглеждат, нямат причини за притеснения. Това обаче не е точно така. Англичаните и американците са много дружелюбни и добавят хора, които дори и не познават - нещо, което започва да се наблюдава и у нас.

Разгледали са нечий албум, видели са ви в група, харесали са ви снимката и веднага ви изпращат friend request, въпреки че ни ви познават. Това вече започва да става напълно нормално. Замислете се, колко от хората, които са в списъка ви, наистина познавате.

От проучването направили следния експеримент - изпратили 100 покани за приятелство във Facebook и Twitter на случайно подбрани непознати хора и какво установили - 92% от поканите са приети в Twitter и 13% във Facebook.

Дори и вие да нямате такива „приятели", вашите приятели могат да имат. Когато те коментират ваша снимка, целият албум, в който се съдържа тя, става достъпен за всички в техния списък. Така хора, които не познавате разглеждат снимките от ваканцията ви, снимки от дома ви и добиват доста добра представа за вас и начина ви на живот (както и с каква техника разполагате).