В Средновековието град Болоня в Северна Италия е трябвало да изглежда не по-различно от това, което представлява Манхатън днес.

Стотици високи кули протягат снага към небето, вторачени в море от червени покриви.

Тези кули са със статут на символи, изградени от богатите семейства в града, за да демонстрират своите мощ и значение, посочва Amusing Planet.

Между XII и XIII в. в Болоня има повече от 180 кули. През 13 век много от тях са разрушени, а други просто се сриват сами.

Публикация, споделена от Erika Gardumi (@esila83) на

Преживелите този период по-късно се използват с различно предназначение – за затвори, магазини и дори жилищни сграда.

През 1917 г. отново – и за последно, са разрушени още две кули заради амбициозен, но ретроспективно неудачен план за преструктуриране на града.

На хоризонта на Болоня днес се изправят не повече от двадесет кули. Най-известните от тях са "Двете кули" - Асинели и Гарисенда, чиято култова наклонена форма е популярен символ на града.

И двете кули са кръстени на семействата, които са ги построили. Кулата Асинели е по-висока - 97 метра, но по-късата кула Гарисдей, която е с височина от 48 метра, има по-видим наклон от над 3.2 метра.

Публикация, споделена от Majid Czitsazowski (@elsabadopasado) на

И двете кули първоначално са с височина от около 60-70 метра, но когато втората започва да се накланя през 14 век, нейната височина намалява.

Кулата Асинели, от друга страна, се разширява. През 14 век тя влиза в активите на града, като се превръща в затвор и малка крепост.

През този период е добавена дървена конструкция около кулата на височина 30 метра над земята, която е свързана с въздушен мост към Гарисенда. Той е разрушен по време на пожар през 1398 г.

Днес е възможно да се стигне до дървените стъпала до върха на кулата, от където ще получите шанса за фантастична панорамна гледка към града.