За любителите на полетите, които обаче са уморени от бъркотията и летищния стрес, перспективата за спокойна луксозна експедиция във въздуха е добре дошла.

В ранните години на авиацията самолетите не са единственият начин за летене.

Пътниците могат да се наслаждават и на бавно придвижване в небето, което предлага преживяване, по-близо до пътуването с влак, с много място за отдих и възможност за хранене в ресторант.

Hybrid Air Vehicles Limited - компанията, която стои зад Airlander 10 - екологичен дирижабъл със забавна форма - иска да върне на мода бавните полети, посочва T+L.

На тазгодишното издание на Farnborough Air Show те разкриха много модерния и луксозен облик на това класическо пътешествие, което се надяват да доведе до нова ера на "експедитивен туризъм".

Hybrid Air Vehicles Limited работи с дизайнерската консултантска компания DesignQ върху това, което би бил несравним въздушен круиз. Невероятните гледки във всички посоки са основната атракция.

Частните стаи за гости, всяка от които с легло в пълен размер, също ще разполагат със самостоятелна баня.

Ваканцията ти ще изглежда така след 30 годиниВсеки би искал да зърне бъдещето, особено когато най-големите научни умове са впрегнати в задачата да го създадат

Infinity Lounge позволява на пътниците да се наслаждават на гледки "от хоризонт до хоризонт".

В Altitude Bar гостите хапват в изискана трапезария с панорамна гледка от прозорците, разположени от пода до тавана.

Има много място за всичко това, защото кабината на Airlander е с дължина над 45 метра - по-дълга от най-голямата съществуваща досега, тази на Boeing 737. Тя също така е по-широка.

Стивън МакГленън, главен изпълнителен директор на HAV, иска хибридният въздухоплавателен съд Airlander 10 да предефинира въздушния транспорт, като го превърне в круиз над облаците.

"Airlander предизвиква хората да преосмислят пътеването в небето - това е движещата сила зад всичко, което правим", казва той. "Въздушните пътувания станаха много, като предлагат да стигнете от точка А до точка Б възможно най-бързо. Това, което предлагаме ние, е начин да осъществите пътуването с радост. "

Най-добрата част от летенето с дирижабъл е избегнатата възможност за катастрофа на летището. Airlander 10 може да излети и да кацне на почти всяка плоска повърхност, което би позволило експедиции до отдалечени места, които не са достъпни с други видове транспорт.

Този цепелин пътува с максимална скорост от 160 км в час, така че ще имате достатъчно време да снимате забележителностите, над които се носите. Средната продължителност на полета е три дни и може да се осъществи навсякъде по света.

Програмата Airlander, която включва два дирижабъла - Airlander 10 и Airlander 50, се развива и тества от 2016 г. След успешен първи полет през миналата година, Airlander 10 се препъна и постави рекорд за най-бавната катастрофа в авиационната история.

Самолетът се откъсна от земята, което донесе около 40 милиона долара вреди. Но, за щастие, никой не беше ранен, тъй като екипажът имаше достатъчно време да се подготви за евакуация.