RAW Architecture проектира зигзагообразен покрив от бамбук за училище в индонезийския град Тангеранг, което се издига на кокили над блатистата местност, в която е разположено.

Базираното в Джакарта архитектурно студио изгражда учебното заведение Алфа Омега на това предизвикателно място само за шест месеца.

Рампа води до училището, а коридор с покрив отвежда до бамбуков павилион, осигуряващ пространство за различните дейности.

Училищните сгради са разделени хоризонтално на различни нива.

На бетонните кокили с височина 2.1 метра е разположена стоманена основа със зидани стени, на върха на която се намира лек бамбуков горен етаж.

Защо в Холандия живеят най-щастливите деца в света?Страната редовно оглавява класациите на УНИЦЕФ

"Стоманата, с различната си дебелина и обработка, дава шанс за многостранни детайли на дизайна. Докато бамбукът, от друга страна, е гъвкава материя, която изисква малко поддръжка", обясняват от студиото.

За да се опрости конструкцията и отпадъците да бъдат сведени до минимум, дизайнът предлага квадратни модулни единици за класни стаи, подредени в четири дълги сгради.

Те са разположени около централен амфитеатър и двор. Зелените пространства между тях позволяват достатъчно естествена вентилация, посочва DeZeen.

Построено с помощта на местни занаятчии, по-голямата част от материалите, използвани за училището Alfa Omega, се намират в близост до сградата, за да се ускори изграждането и да се намали въглеродният отпечатък.

Без климатик, училището е проектирано така, че да се проветрява пасивно чрез кръстосана вентилация, използвайки циркулацията на въздуха.