Ако смятате, че да отлагате означава да сте мързеливи или немотивирани, да сте лишени от самоорганизация, то грешите.

Отлагането на задачи за по-късно няма нищо общо с мързела, но има връзка с емоционалното ви състояние. Осъзнаването на този факт може да ви помогне да отлагате по-рядко.

Отлагате ли? Разбира се, че го правите. Вие сте човек, така че е нормално нежеланите или предизвикателни задачи да бъдат последното, което искате да свършите в даден момент.

А когато го правите, какво се случва след това? Хокате се. Питате се, какво ми е? Знаех какво да направя, за да вляза в крайния срок. Защо тогава отново обърках нещата?

Можете да обяснявате навика си да отлагате с това, че имате лош характер, дори деструктивен. Но… почакайте! Наскоро в The New York Times излезе статия, в която не е посочена нито една такава причина.

Вие отлагате, защото задачата, която трябва да изпълните, ви прави нещастни. Опитвате се да управлявате настроението си, избягвайки нещо, което знаете, че ще го развали. Тук вече има логика.

3 съвета за хората, които имат навика да отлагат за после Хайде от утре!


Според професорът по психология Тим Пикил отлагането е проблем с регулирането на емоциите, а не въпрос от естеството на управление на времето.

Ако се замислите, ще намерите примери от живота си, които ясно показват, че отлагането се дължи на избягването на негативни емоции, а не на мързел.