Глобалната медийна мрежа Omnicom Group, която контролира над 50 млрд. долара рекламни разходи годишно за клиенти като Apple, Starbucks и Pepsi, съветва клиентите си да пренасочат до 25% от рекламните си бюджети за телевизия към онлайн видеа. Този ход е признание, че традиционните рекламни бюджети за ТВ са подложени на директна атака от страна на онлайн източниците.

Преди време от рекламния бизнес твърдяха, че онлайн видеото ще расте заедно с традиционната телевизия. Сега изглежда, че дигиталното видео изяжда част от парите за ТВ. В интервю за Wall Street Journal главният изпълнителен директор на Omnicom Media Group Дарил Сим обяснява, че онлайн видеото е толкова атрактивно предложение, защото предлага по-големи възможности клиентите да проследят ефекта от тяхната реклама в сравнение с традиционните рекламни канали, както и че прегледа по-голяма гъвкавост относно това къде и кога да бъдат излъчени техните реклами. Тези пари ще трябва да бъдат орязани от обикновената телевизия: "Тези рекламни бюджети идват отнякъде. Те не съществуват просто така. Те не идват от бездната. Те идват от общия медиен бюджет," казва той. И докато съветът на Сим може да слъжи като предупреждение за някои телевизии, той казва, че “значителна част” от тези разходи се насочва обратно към телевизиите, защото тяхното съдържание все още съставлява прилична част от premium online video ad market.

Глобалният онлайн видео пазар в момента отчита експлозивен ръст. От eMarketer наскоро прогнозираха, че рекламните разходи за онлайн видео ще надхвърлят тези за телевизия още през 2018 г. Миналата седмица гигантът в сферата на хранителните продукти Mondelez, известна преди това като Kraft, подписа голяма рекламна сделка с Google, според която ще похарчи милиони долари за рекламни онлайн видеа в следващите няколко години. От Mondelez обявиха по-рано през годината, че планират да заделят половината от рекламния си бюджет в дигитална реклама до 2016 г., тъй като по техни данни тя им носи два пъти по-голяма възвращаемост в сравнение с традиционната ТВ реклама.