Днес, когато всичко се контролира от технологията, е лесно да се свържете с някого от всяка точка на планетата.

С над 7 милиарда души, стъпващи по тази земя, все още обаче има някои племена, които не подкрепят и не разбират нашия съвременен начин на живот, а изолираното им съществуване остава недокоснато от цивилизацията.

Въпреки това, една човешка черта остава силно изразена - необходимостта да се изследва и разкрива неизвестното. В резултат, понякога хората правят всичко възможно да се свържат с най-изолираните племена в света, само за да открият колко различни са те от нас.

През 1991 г. една жена прави невъзможното, като се свързва с най-изолираното племе в света - Сентинелците

Мадхумала Чатопадхий тръгва на експедиция с една цел - да се свърже с племето и да разкрие какъв е животът на тези хора, известни като опасни и агресивни, посочва BoredPanda.

В интервю тя обяснява: "Никога в моите шест години на изследване на племената на андаманите не съм срещала лошо отношение. Племената могат и да са примитивни в технологичните си постижения, но социално са далеч по-напред от нас."

Вижте я в галерията в Instagram:

Племето се намира на островите Андаман, в Индийския океан

Те са част от народа на Андаманските острови, който включва и племена, като Ондже, Шомпен и Ярава. Макар че живеят относително близко един до друг, комуникацията им със съвременния свят е драстично различна.

Племето Ярава е известно като най-цивилизованото от всички, а за сентинелците се смята, че са най-опасни и изолирани.

Посещението на остров Северен Сентинел е не само опасно, но и незаконно

След редица примери за неуспешен приятелски контакт, индийското правителство решава да остави племето на мира. Днес посещение на техния остров може да бъде смъртоносно за племето, поради вероятността от пренасянето на различни бактерии, към които те не са имунизирани.

Неотдавна медиите съобщиха за смъртта на млад мисионер на име Джон Чау, който се опитал да се добере до острова на сентинелците, което води до трагичната му гибел. Това ужасно събитие доказва още веднъж, че племето не желае да се сприятелява с останалата част от човечеството.

И въпреки че успешна експедиция, водена от г-н Пандит, вече е разказана от медиите, само няколко души знаят невероятните постижения на Мадхумала Чатопадхий.

Още от 12-годишна възраст тя е решена да се срещне с тези коренни жители. След като завършва училище, започва да учи антропология в университета в Калкута. По-късно тя обяснява на родителите си, че изучаването на антропологията е нейният "паспорт за Онгърс" - едно от андаманските племена.

Мадхумала е един от малкото хора, които са успели да установят приятелски контакт със сентинелците

Нейната тайна? Кокосовите орехи. В момента, в който нейната лодка стига до територията на племето, всеки от екипа й започва да хвърля кокосови орехи, за да покаже, че идват с мир. Скоро племето се приближава и дори започва да събира кокосови орехи от водата.

Скоро след това Мадхумала хвърля още от тях и бързо успява да влезе във водата с племето. До днес това се смята за един от няколкото успешни контакта с него.

Смята се, че присъствието на жена е ключът към успешния контакт. Мадхумала посещава сентинелците отново и този път те са още по-ентусиазирани, дори се качват на лодката, за да изберат сами кокосовите орехи.

Забраниха достъпа до остров, на който живее най-опасното племеПребиваването в петкилометровата зона около острова е незаконно

Мадхумала посещава и други андамански племена, но нейният най-близък контакт е с Ярава

През 1991 г. тя организира друга експедиция и е единствената жена от външния свят, която някога е посещавала племето Ярава. За да не ги изплаши, тя най-напред остава на лодката, но скоро след като жените Ярава я забелязват, те започват да крещят Milale chera, което се превежда на "приятелката да дойде тук", дори изиграват импровизиран танц на радостта. След като се приближават до нея, те започват да изследват косата и кожата й.

Ярава е едно от най-приятелските племена, така че жените бързо приемат Мадхумала и дори я оставят да държи бебетата им и да работи с тях. Антропологът е единственият човек, поканен в колибите на племето, и дори споделя храна с тях. Тя се превръща и в техен лекар, грижейки се за раните им.

Въпреки че Мадхумала постигна значителен напредък в свързването с най-изолираните и уникални племена в света, има само няколко души, които я считат за един от най-добрите антрополози на нашето време. Понастоящем тя работи в министерство в Делхи, като малцина знаят за нейните необичайни контакти.