Килограмите ни не стоят на едно място. Случва да качваме някое и друго кило, а също така и да сваляме.

Колкото е важно да тренираме и да се храним здравословно, за да бъдем здрави, толкова е и да обръщаме внимание на тялото си и да разбираме от какво има нужда, за да функционира на оптимално ниво.

Знаем от опит, че е лесно да попаднете в рутината да се гледате в огледалото всеки ден и да се чудите как да се отървете от люлеещата се кожа по ръцете, стриите по корема или пък от паласките, които застрашително увисват над колана на дънките или панталона.

Киното, телевизионните предавания и социалните медии играят ключова роля в подхранването на идеята, че да си дебел е лошо. Дори най-малката гънка по тялото се определя като естетически неиздържана. Следва да се „поправи“. Тук идва ролята на диетите и прочистващите режими.

Да, някои диети наистина работят, но при конкретни хора. Лесно е да се забрави, че всяко тяло има свои потребности. Затова когато някоя диета не проработи при нас, това води до лично неудовлетворение и объркване.

Сякаш сме направили нещо погрешно. Оставаме с впечатлението, че топенето на мазнини и отслабването са основни фитнес цели. Губим фокуса от истинската цел – тренирането и балансираното хранене като начин да бъдем здрави.

Истината е, че някои хора, независимо че тренират и се хранят правилно, имат мазнини по корема. Това е така, тъй като организмът им е устроен по този начин. Тогава какво се изисква от нас?

Тренирайте за своето сърце, за това да се чувствате добре в кожата си. За да се чувствате силни.

Осемте компонента на заредения с енергия денПолезно четиво за дни, в които не се чувстваме на върха на вълната

Нашите тела са създадени да се адаптират и променят в зависимост от хранителното меню и физическото натоварване. Да имаме плосък корем не е част от уравнението, важащо за всеки. Ключово е да се консумират храни, които са полезни за менталното здраве, физическите нужди, кожата, косата, зрението и т.н.

Не ограничавайте менюто си само заради един плосък корем. Ако ще го правите, ако ще въвеждате корекции в менюто, то нека бъде, за да сте по-здрави.

Първата стъпка е да се вслушвате в тялото си. Когато сте заситени, спрете да ядете. Когато сте гладни, хапнете. Гладуването не е решението.

Използвайте бадеми, хумус и плодове като закуски в минутите, в които прегладнеете между основните хранения. Не забравяйте да пиете вода. Не е казано, че пицата е вредна храна. Можете да си я позволите, стига да не изяждате по една „голяма“ всяка вечер.