Много малък процент от хората на Земята се раждат с малки, едва видими дупки над ушите си.

Те не са странни хора-риби. Или извънземни. Напротив, те са една малка част от населението, която е родена с нещо, наречено преаурикуларен синус, пише британският вестник Daily Mirror.

В Обединеното кралство малко под един процент от хората ги имат. В САЩ честотата е по-ниска, а в Азия и части от Африка се наблюдават при 4 до 10% от хората.

Казано по-просто, малформациите са "нодули, вдлъбнатини или трапчинки", които са разположени около външното ухо – особено където се срещат "лицето" и хрущяла на ухото.

Този наследствен дефект, предаващ се по рождение, е документиран за първи път от учен, наречен Ван Хойзингер през 1864 г. Смята се, че се появява при ранното развитие на плода в утробата.

Обикновено е разположен само на едното ухо, но до 50 на сто от хората, разполагащи с подобна дупчица, я имат и от двете страни.

Според еволюционния биолог Нийл Шубин, тези дупки биха могли да са "еволюционен остатък от хрилете при рибите."

Ако вие сте един от хората, които разполагат с преаурикуларен синус, не е нужно да се притеснявате. Обикновено те не водят до проблеми.

В редки случаи се появяват инфекции, които обаче лесно се отстраняват с антибиотици. Изключително рядко се налага отстраняването им.

Някои култури са създали митове около тези дупчици, посочва вестник Metro. Например в Етиопия се смята, че те са символ на богатство.

Снимки: metro.co.uk, twitter