Първите дами периодично носят дрехи от достъпни модни марки, като J. Crew, Gap и Target за ежедневни събития. За по-мащабни и важни събития обаче те работят с дизайнери, които създавах дрехи специално за тях.

Това обаче не е просто естетически избор. Анита Макбрайд, която е заемала длъжността шеф на кабинета на Лора Буш в периода 2005 – 2009 г., казва пред Insider, че има и стратегическа причина, поради която първите дами не носят дрехи, които не са по поръчка, а именно, за да избегнат дублиране с други гости на събитието.

Макбрайд научава това от първа ръка през 2006 г. по време на прием в Белия дом.

"Г-жа Буш бе облечена с красива, червена рокля на дизайнера Оскар де ла Рента, но тя не бе шита по поръчка специално за нея," казва Макбрайд.

Когато президентът и първата дама обаче започват да посрещат гостите, се оказва, че роклята на Оскар де ла Рента е била доста популярен избор.

12 пъти, в които британското кралско семейство нарушава протокола сиКолкото и да са стриктни и целенасочени в следването на определени протоколи, членовете на кралското семейство на Великобритания започват да пропукват здравите стени на монархическите закони и успяват да прокарат по-либерални методи на държание, възпитание и отношение към света

"На опашката с гости, които президентът и първата дама трябваше да поздравят, имаше най-малко две или може би три други дами със същата рокля, която Оскар де ла Рента бе пуснал в онази година," разказва Макбрайд.

След това Лора Буш бързо се преоблича и по време на самото събитие е с черна дантелена рокля.

"Тя се притесняваше повече за другите жени и не искаше те да се чувстват засрамени публично," казва Макбрайд.

Ако човек се появи на събитие и е облечен в същото облекло като друг гост, това се счита за голям моден гаф. След тази случка в медиите се появяват заглавия като "Лора Буш сред четири дами в червено."

Макбрайд казва, че носейки рокли, които са шити специално за тях, първите дами си гарантират, че няма да се притесняват, че случайно някои може да е облечен като тях.