Потребителите на социалната мрежа Facebook са малко над 1.3 млрд. души. Повече от 350 млн. от тях или около 27 на сто имат пост, свързан със Световното първенство по футбол.

Статистиката на Facebook сочи, че неделният финал между Германия и Аржентина е мачът, генерирал 280 млн. взаимодействия от 88 млн. души по цял свят. Това автоматично превръща срещата в най-популятното събитие в историята на социалната мрежа.

Ето и няколко факта от първенството в Бразилия:

Най-популярните мачове:

1. Германия – Аржентина (88 млн. души и 280 млн. взаимодействия);
2. Бразилия – Германия (66 млн. души и 200 млн. взаимодействия);
3. Срещата от откриването на първенството Бразилия – Хърватия (58 млн. души и 140 млн. взаимодействия).

Най-популярните моменти:

1. 29-та минута на мача между Бразилия и Германия. Сами Кедира вкарва четвърто попадение за 7 минути, с което резултатът вече е 5:0;
2. Краят на финалната среща между Германия и Аржентина, с която Германия печели четвъртата си титла;
3. Тони Крос бележи второто си попадение в мача срещу Бразилия, с което Германия повежда с 4:0.

Най-популярните играчи:

Неймар (Бразилия), Лионел Меси (Аржентина), Кристиано Роналдо (Португалия) и Луис Суарез (Уругвай) са с най-голям talking about (хората, който харесват, коментират, споделят, споменават даден човек или страница в рамките на 7-дневен период) от всички футболисти на Световното първенство в Бразилия.

Кой коментираше, харесваше и споделяше най-често:

Най-активните потребители по време на първенството са мъжете от 18 до 24 години (22%), следвани от мъжете от 25 до 34 г. и жените от 18 до 24 години.

Какво се случава във Facebook на всеки 10 секунди

От къде са те:

Най-активни бяха потребителите на социалната мрежа в Бразилия (55 млн. души), САЩ (48 млн. души) и Мексико (19 млн. души).

Футболистите, добавили най-много фенове:

Неймар увеличи феновете си по време на световното първенство с 14.9 млн., докато Давид Луиз добави нови 11.06 млн. почитатели. Голмайсторът на първенството Хамес Родригес има над 9 млн. нови харесвания за последния месец, докато Кристиано Роналдо и Лео Меси отчитат ръст от 6.4 и 5.8 млн. фена.

Най-популярните постове:

Селфито на Неймар с Тиаго Силва от 22 юни е харесано от 2.4 млн. души, с което се превърна в най-популярния пост на първенството. Следва снимка на Кристиано Роналдо с 2.3 млн. харесвания и пожеланието от страна на Лео Меси към Неймар за бързо оздравяване с 1.8 млн. харесвания.