Знаете ли че: в древността мъжете са имали кост в пениса си
Знаете ли как се казва костта, която част от мъжките представители на животинския свят имат в пениса си? Това е така наречената бакула.
Според британските учени, представляващи University College, подобна кост е съществувала в репродуктивния орган и на хората, но в течение на еволюцията е изчезнала.
Смята се, че до това е довела моногамията, пише Daily Mail.
Според експертите бакулата се появява за първи път при бозайниците преди между 145 и 95 млн. години. При различните животински видове нейната форма, дължина и широчина са различни.
Изследователите смятат, че размерът на специфичната кост при приматите се влияе от периодите на пенетрация, както и от това каква е конкуренцията между мъжкарите.
И докато в животинския свят мъжките индивиди все още се състезават ожесточено при спечелването на женската, то хората са еволюирали и се стремят към моногамия, което пък води до изчезването на бакулата при Хомо сапиенс.
Други интересни факти за мъжкото достойнство на човека гласят, че средната му дължина в еректирало състояние е около 13 см. Един мъж получава средно по 11 ерекции дневно, а еякулира средно 7200 пъти през живота си.
Средностатистически мъж отделя около 52 литра сперма през целия си живот, а при един полов акт – около 1-2 чаени лъжички.