Азиатските акции поевтиняват днес, след като нарастващата доходност по държавните облигации се отрази на книжата на технологичните компании в Китай и Южна Корея, а инвеститорите се бореха с опасенията си относно инфлацията преди приемането в САЩ на пакета от стимули на стойност 1.9 трлн. долара.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.79%, докато южнокорейският Kospi се понижава с 1.88%, отчитайки спад в четвърта поредна сесия. Японският Nikkei изтри загубите си от по-рано през деня и нараства с 0.24%.

Министърът на финансите на САЩ Джанет Йелън заяви вчера, че пакетът от стимули на президента Джо Байдън ще осигури достатъчно ресурси за “много силно” икономическо възстановяване на САЩ и отбеляза, че “има инструменти” за справяне с инфлацията.

Въпреки положителните сигнали, инвеститорите все още са разделени по въпроса дали стимулите ще помогнат на световния икономически растеж или ще направят така, че най-голямата икономика в света да „прегрее“ и да се стигне до инфлация.

Австралийският основен индекс S&P/ASX 200 последва ръста на Уолстрийт от вчера и нарасна с 1.04% днес. Акциите на австралийските технологични компании обаче поевтиняват в шести пореден ден в тон с тези на американските компании.

Индексът обаче изтри по-голяма част от ръста си и отчиташе повишение от 0.40% в следобедната търговия след пониженията при технологичните акции и след 10-процентния спад в цената на книжата на Insurance Australia Group.

Индексът на сините чипове на Китай отчита понижение от 1%, докато хонконгският Hang Seng добави 0.9%.

Седем начина, по които да инвестираме в недвижимо имуществоИмотите могат да донесат сериозно нарастване на нашите спестявания

На Уолстрийт вчера Dow Jones затвори с повишение, докато технологичният Nasdaq изгуби над 2%, записвайки повече от 10-процентен спад от върховото си ниво на затваряне на 12 февруари.

Dow Jones Industrial Average се повиши с 0.97%, докато S&P 500 изгуби 0.54%, а Nasdaq Composite падна с 2.41%.

Паневропейският индекс STOXX 600 вчера нарасна с 2.10%, а глобалният индекс на MSCI се понижи с 0.02%.

Доходността по щатските 10-годишни държавни облигации нарасна до 1.6029%, в сравнение с 1.594% късно вчера.

На валутните пазари доларовият индекс поскъпна до 3.5-месечен връх.

Петролът поскъпва днес, но не спя да постигне ръста от вчера, когато нападение срещу петролни съоръжения в Саудитска Арабия повиши цените на суровината до най-високите им нива от началото на пандемията от COVID-19.

Фючърсите на петрола от сорта брент поскъпват с 33 цента, или 0.51%, до 68.57 долара за барел. Тези на щатския лек суров петрол (WTI) бележат ръст от 27 цента, или 0.42% до 65.32 долара за барел.

Спот цената на златото се повиши с 0.4%, до 1 688.42 долара за тройунция.