Цените на акциите в Азия нараснаха леко днес и са на път да запишат повишения за седмицата. В същото време ръстът в цените на петрола продължава, на фона на очакванията за ограничения в производството.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се повиши с 0.1%, близо до двегодишните върхове, достигнати в предходната сесия. Индексът отчита 1.8% ръст за седмицата.

Японският индекс Nikkei падна с 0.4% в ранната търговия.

Щатските индекси записаха понижения във вчерашната сесия, след като няколко големи вериги универсални магазини обявиха по-лоши от очакваните спадове в продажбите си, а политическите драми във Вашингтон продължиха да притесняват инвеститорите.

Изнесените вчера данни показаха, че производствените цени в САЩ нарастват с повече от очакваното през миналия месец, отчитайки най-големия си ръст на годишна база от пет месеца насам, което пък предполага, че инфлационният натиск се засилва.

Спадът в лихвите по щатските държавни ценни книжа обаче компенсира натиска за поскъпване на долара. Лихвата по щатските 10-годишни държавни облигации бе на ниво от 2.383% по време на азиатската сесия, в сравнение с нивото на затваряне от 2.400% в щатската сесия.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, остава почти без промяна на ниво от 99.632 пункта, отчитайки 1% ръст за седмицата.

Доларът поевтинява леко спрямо японската йена - до 113.81, но върви към 0.9% ръст за седмицата. Еврото отчита лек ръст, до 1.0865 долара, губи 1.2% за седмицата.

Британският паунд се търгува без промяна днес на ниво от 1.2884 долара, след като падна до едноседмично дъно вчера, след решението на Централната банка на Англия да остави лихвите си без промяна. От банката дадоха индикации, че е малко вероятно лихвите да се променят преди края на 2019 г.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поскъпнаха с 0.1%, до 47.87 долара за барел. Ръстът при сорта брент също бе от 0.1%, до 50.81 долара.

Спот цената на златото нарасна с 0.1%, до 1 224.76 долара за тройунция, отдалечавайки се от осемседмичното дъно от 1 213.81 долара, достигнато във вторник.