Акциите в Азия поскъпват днес, като причината за това бе ръстът при китайските книжа вследствие на новината, че Китай е предоставила писмен отговор на исканията на САЩ в сферата на търговията. Цените на петрола възобновиха спада си вследствие на опасенията от свръхпредлагане.

Позовавайки се на правителствени източници, Ройтерс информира, че Китай е изпратила отговор на исканията на САЩ за реформа в търговията, без да предоставят повече подробности, което засили надеждите, че двете страни може да възобновят преговорите и да сложат край на търговската война.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняха с 0.6%, до 55.92 долара за барел, след лекия ръст от вчера, който последва 12 поредни сесии на понижения. Цената на петрола от сорта брент се понижи с 0.5%, до 65.89 долара за барел.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нараства с 0.2%. Индексът бе паднал в предходния ден, след като рязкото понижение на цените на петрола засили опасенията относно търсенето на суровината и ръста на световната икономика.

Индексът Shanghai Composite нарасна с 0.8% днес, докато хонконгският Hang Seng се повиши с 0.4%.

Трейдърите приеха предпазливо новината, че Вашингтон и Пекин са възобновили официалните преговори преди срещата между президентите Доналд Тръмп и Си Дзинпин по-късно през месеца.

Малцина пазарни наблюдатели очакват на срещата да се стигне до споразумение, но надеждите, че може да има договорка за деескалация, се засилват.

Австралийският основен индекс днес се понижи с 0.5%, а японският Nikkei изгуби 0.25%

Вчера щатският индекс S&P 500 записа спад в пети пореден ден, след като акциите на финансовите компании бяха засегнати от опасенията, че регулациите в банковата индустрия ще бъдат затегнати, след като Демократическата партия поеме контрола над Камарата на представителите в Конгреса.

Щатските акции също така бяха поставени под натиск от опасенията, че ръстът при корпоративните печалби може би достига своя връх от напрежението при търговията и забавянето на ръста на световната икономика – фактори, които предизвикаха разпродажби при по-рисковите активи през октомври.

По-късно днес се очакват данните за търговията на дребно в САЩ.

При валутите паундът и еврото запазиха ръста си, отчетен след като правителството на британския премиер Тереза Мей подкрепи проектосделката за брекзит. Мей сега иска да получи подкрепата на парламента, въпреки че е неясно дали ще събере достатъчно гласове, за да се сдобие с одобрение.

Паундът поскъпва леко до 1.2998 долара, след като вчера достигна връх от 1.3072.

Еврото отчита повишение от 0.15% до 1.1325 долара, след като вчера поскъпна с 0.2%.

Поскъпването на еврото бе ограничено от несигурността около това как ЕС ще реагира на най-новото фискално предложение на Италия, след като миналия месец отхвърли проектобюджета на страната.

Вчера Италия предложи отново проектобюджета си за 2019 г., в който обаче бяха заложени същите данни за ръст и дефицит като в предложението, отхвърлено от ЕС, което изглежда ще задълбочи спора между двете страни.