Цените на акциите в Азия се повишиха днес, благодарение на силното представяне на пазарите в Европа и САЩ, след като най-силното преддставяне на петрола от пет години насам оскъпи книжата на енергийните компании. Пазарите бяха повлияни за кратко от нова ракета, изстреляна от Северна Корея.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.3% днес.

Японския Nikkei 225 добави 0.4%, докато южнокорейският KOSPI се понижи с 0.1%.

Преди това KOSPI губеше 0.4%, а южнокорейският вон поевтиня с 0.3%, след появилата се информация, че Северна Корея е изстреляла ракета, която може да падне в японската икономическа зона. В отговор президентът на Южна Корея свика среща на Съвета по национална сигурност.

Южнокорейската валута за последно губеше 0.1%, до 1 148.1 вона за долар.

Австралийският основен индекс днес нарасна с 1.65%, отскачайки сериозно, след като в предходните две сесии бе записал понижение от 2.3%.

Вчера щатските индекси S&P 500 и Dow Jones нараснаха с 0.2% и 0.6%, респективно, изведени нагоре от финансовите и енергийните компании. Технологичният Nasdaq изгуби 0.5%.

Грешка в компютърните системи на Nasdaq доведе до показването на грешни цени на акциите на Amazon Inc, Microsoft Corp и Apple Inc в следборсовата търговия.

Акциите на компанията майка на Google - Alphabet Inc, и на eBay Inc бяха сред тези, чиято цена се показваше като 123.47 долара на някои сайтове за финансови новини в понеделник вечерта.

Реалните цени на акциите не са били засегнати, а на тази цена не е имало сключени сделки, обявиха от Nasdaq.

Щатските пазари са затворени заради Деня на независимостта.

Европейските пазари вчера записаха още по-голям ръст. Индексът FTSEurofirst 300 скочи с 1.2% след записаните понижение през миналата седмица.

На валутните пазари доларът поевтинява с 0.2%, до 113.275 йени, но остава близо до седемседмичния връх от 113.47, докоснат вчера.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, губи близо 0.1%, до 96.146 пункта, запазвайки по-голяма част от ръста си от понеделник.

Австралийският долар добави 0.1%, до 0.7666 преди срещата на Централната банка на Австралия, на която финансовата институция се очаква да остави основната си лихва без промяна на ниво от 1.5%.

Еврото остана почти без промяна на ниво от 1.1366 спрямо долара във вторник.

Британският паунд поскъпна до 1.294 спрямо долара, но не успя да компенсира изгубените 0.7% вчера.

Фючърсите на суровия петрол записаха първо понижение от девет сесии насам, слагайки край на най-дългата печеливша серия от февруари 2012 г.

Щатският лек суров петрол поевтиня с 0.5%, до 46.82 долара за барел.

Петролът от сорта брент също изгуби 0.5%, до 49.41 долара за барел. В понеделник фючърсите затвориха сръст от 3.7%, което бе най-голямото повишение от декември 2016 г. насам.

Цената на златото се оттласна от най-ниското си ниво от повече от седем седмици, достигнато вчера, на фона на скъпия долар. Скъпоценният метал поскъпва с 0.1%, до 1 222.21 долара за тройунция днес.