След като властите спряха три от големите сайтове за онлайн покер в САЩ стана ясно, че в основата на акцията стоят показанията на австралиеца от български произход Даниел Цветкофф (както се изписва на английски), който създава схема за осчетоводяване на огромните приходи на тези сайтове и им помага да заобикалят щатските закони.

Кой всъщност е Даниел Цветкофф. Бабата и дядото на Цветкофф напускат България в края на 40-те години на миналия век и се установяват в Ипсуич, Австралия.

На 13 или 14-годишна възраст Цветкофф основава компания и наема няколко приятели, за да се занимават с 3D, анимация, уебдизайн и интернет маркетинг.

До 16-тата си година Цветкофф вече има договор да прави анимации за сайта на New York Times.

Само преди няколко години състоянието на Даниел Цветкофф, който впоследствие създава компанията за обработване на онлайн плащания Intabill, е било 82 млн. щатски долара по днешния обменен курс.

Цветкофф си купува имение за 28 млн. долара в Голд коуст, в щата Кунсленд, кара автомобили Lamborghini и Ferrari, отваря нощен клуб и спонсорира отбор, участващ в професионални автомобилни състезания.

По време на изслушването след ареста му в Лас Вегас през миналата година, прокурорите твърдят, че Цветкофф може да разполага със скътани 100 млн. долара от нелегални дейности.

Бизнес империята на Цветкофф се срива девет месеца след като общото му състояние, заедно с неговия партньор Сам Скиака, е оценено на 120 млн. долара и те попадат в списъка на младите богаташи на австралийското бизнес списание BRW.

Тяхната основна холдингова компания BT Projects, влиза в ликвидация, със задължения в размер на 80 млн. долара. През април 2009 г. Intabill съкращава над 90 от своите 200 служители, изтъквайки като причина икономическата среда.

Само година по-късно Цветкофф е принуден да продаде за 18 млн. долара закупеното за 28 млн. долара имение. Тридесет-метровата яхта супер луксозна яхта на Цветкоф Maximus, е продадена на търг, след като е запорирана.

По това време австралийската преса пише, че Цветкофф дори се връща да живее при родителите си.

Неговият бизнес партньор Скиака дори завежда дело за 90 млн. долара срещу него твърдейки, че Цветкофф тайно е фалшифицирал данните на компанията, в това число изкуствено надуване на печалбата, за да финансира луксозния си начин на живот.