Розахим АД-Горна Оряховица (

) свиква ОСА на 12 юни 2008 г., на което ще се обсъжда решение за увеличаване на капитала на дружеството, съобщи БФБ.

Предложението е за увеличение от 64 164 на 513 312 лв. за сметка на допълнителни резерви и чрез издаване на нови 112 287 броя нови, обикновени, безналични, поименни акции, всяка с номинал 4 лв.

Настоящият капитал е разпределен в 16 041 акции с номинал от 4 лв., като при приемане на решението за всяка стара акция ще бъдат получени 7 нови.

При липса на кворум събранието ще се проведе на 27 юни 2008 г. от 10.00 ч. на същото място и при същия дневен ред.

Последната дата за сключване на сделки с акции на дружеството на борсата, в резултат на които приобретателят ще може да упражни правото си на глас в ОСА е 27 май 2008 г.

Основни акционери в компанията са Емил Карабашки с 35.65% от капитала и Иво Цанев с 34.46 на сто.

Предметът на дейност е производство и преработка на етерични масла, суровини, разтворители, синтетични ароматични вещества и стоки за потребление.

Последната сделка по позицията е от 14 април на цена от 150 лв.