Германската автомобилстроителна групаDaimler AG ще намали още броя на работещите на временен трудов договор в Германия заради кризата, съобщи говорителка на компанията, цитиран от Франс прес.

"Ще съкратим броя на временно наетите и работещите със срочни трудови договори", каза говорителката на Daimler.

Кризата в автомобилната промишленост изглежда се задълбочава, коментира днес главният изпълнителен директор на Daimler Дитер Цетче, цитиран от ДПА.

"Най-вероятно конюнктурата ще се влоши още преди да тръгне на подобрение", допълни шефът на Daimler.

Вчера специализираното издание "Аутомобилвохе" съобщи, че Daimler планира да закрие 570 работни места в два завода в Германия, но самата компания не е потвърдила информацията.

За автомобилостроителя работят 167 000 души в Германия, а минимум 2500 са с временни трудови договори, уточнява Франс прес.

Източник: БТА