Спокойна нощ в Кишинев
&format=webp)
Ситуацията в молдовската столица през изминалата нощ беше спокойна. Протестиращите на централния площад в Кишинев вчера са се разотишли късно вечерта.
Близо 500 протестиращи се събраха на централния площад в столицата вчера с искания за освобождаването на всички арестувани след погрома над президентството и парламента. Демонстрантите заплашиха, че в противен случай ще нападнат сградата на министерския съвет.
След парламентарните избори в неделя и победата на комунистите молдовската опозиция организира протестна акция, която впоследствие прерасна в насилие.
Опозиционерите твърдят, че резултатите от вота са били фалшифицирани, но международни наблюдатели от ЕС, Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа (ОССЕ) и Общността на независимите държави (ОНД) смятат изборите за лигитимни.
Близо 270 души бяха ранени при сблъсъците между протестиращи
и полиция в Кишинев. Молдовският президент Владимир Воронов обвини опозицията в опит за държавен преврат, въведе визов режим за румънските граждани и изгони румънския посланик от страната.
Източник: БНР
Още по темата:
Молдова затвори границата с Румъния
)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)