Глоби на обща стойност 14 800 лева ще платят търговци от област Враца заради неиздаване на касови бележки на клиентите си,съобщиха от Териториалната дирекция /ТД/ на Националната агенция по приходите /НАП/.

Нарушенията са установени при проверки, извършени от началото на годината до края на март. За този период са посетени са 225 търговски обекта в областта, като при проверките в тях са установени 74 нарушения на Наредбата за касовите апарати,допълват от дирекцията.

През 2008 г. инспекторите от сектор "Проверки и ревизии" на местната приходна администрация са издали 153 наказателни постановления за неиздаването на касови бележки. Общият размерна наложените глоби за това нарушение е близо 30 000 лева,уточняват от врачанската приходна дирекция.

От ТД на НАП във Враца посочват, че най-често подаваните сигнали от гражданите е за неиздаването на фискални бонове при покупка на различни стоки или при извършване на услуги. Всички сигнали се проверяват, дори когато са анонимни, уточняват от дирекцията.

Източник: БГНЕС