На свое заседание днес Комисията за финансов надзор одобри коригираното търгово предложение от „Адвент Уотър (Люксембург)" С.а. р.л. за закупуване на акции на „Девин" АД от останалите акционери на дружеството.

Предложената цена за една акция остана 3.50 лв. за брой.

Да припомним, че от Адвент Интернешънъл съобщиха в началото на февруари, че са закупили 7.8% от акционерния капитал на Девин в резултат на отправено първо търгово предложение.

Адвент Интернешънъл и директорите на Девин, притежаващи заедно вече 97.9% от Девин, започнаха процедура за изкупуване на акциите на останалите миноритарни акционери в Девин, съгласно член 157а от Закона за публичното предлагане на ценни книжа и за заличаване на дружеството от регистъра на публичните дружества.

Според ЗППЦК, мажоритарният акционер, притежаващ над 95% от капитала, има право да се възползва от т. нар. опция squeeze out, като до три месеца (в случая 8 май) от предишното търгово предлагане да отправи ново за останалите 5% от капитала.

По силата на закона акционерите са длъжни да продадат своите акции на предложителя в едномесечен срок от публикуване на предложението, без да е необходимо тяхното съгласие.