Предстои най-горещото лято за Европа
![Предстои най-горещото лято за Европа](https://sportal365images.com/autocrop/smp-images-production/profit.bg/24012024/37b0e919-15fa-4866-8ad2-a383bad84964.jpg?width=1001&height=538&format=webp)
Това лято в Европа ще бъде най-горещото за цялата съвременна история на метеорологичните наблюдения. Това е прогнозата на учените от американската Агенция за аеронавтика и космически изследвания - НАСА.
За последните 12 месеца средната денонощна температура на земната атмосфера е била най-високата от 130 години насам. За периода януари-април 2010 г. температурата плътно се доближава до абсолютните рекордни показатели, твърдят от НАСА.
Математическите модели показват, че през следващите месеци на жителите на Северното полукълбо предстои да преживеят най-горещото лято в цялата история на съвременните метеорологични наблюдения. Тази година Тихият океан отделя значително повече топлина от обичайното, което води до затопляне на долните слоеве на атмосферата на Земята.
Източник: bTV