Мексикана Еърлайнс иска защита от банкрут

Мексикана поиска защита от банкрут в мексикански и американски съдилища като компанията се опитва да продължи да оперира, докато се реструктурира като държи кредиторите на дистанция, съобщи компанията.
Втората най-голяма авиокомпания в Мексико в момента заяви, че се надява да постигне споразумение за реструктуриране без да й се налага да разстрои всекидневните си операции. "Това не е нито банкрут, нито спиране на плащанията", а по-скоро искане за време, за да се осъществи реструктурирането, според говорител на превозвача.
Компанията се позовава на високи разходи за служителите си и на глобалния срив в авиацията през 2009 като съществени причини за случващото се. В същото време от Мексикана уверяват, че вътрешните и международните им линии не са засегнати от състоянието на компанията.
Източник: БГНЕС