Дружествата от икономическата група на Монбат АД са реализирали през април 2013 г. консолидирани нетни приходи от продажби в размер на 19.1 млн. лв., което представлява увеличение от 37%, в сравнение с реализираните консолидирани нетни приходи от продажби през месец април 2012 г.

Обобщените данни за първите четири месеца на 2013 г. сочат, че дружествата от икономическата група на Монбат АД са реализирали консолидирани нетни приходи от продажби в размер на 83.57 млн. лв., което представлява повишение от 39%, в сравнение с консолидирани нетни приходи от продажби за същия период на 2012 г.

Реализираната консолидирана печалба на дружествата от икономическата група на Монбат АД за месец април 2013 г. е 2.09 млн. лв. лева преди облагане с данъци, което представлява увеличение на печалбата с 83%, в сравнение с реализираната консолидирана печалба преди облагане с данъци за месец април 2012 г.

Обобщените данни за първите четири месеца на 2013 г. сочат, че дружествата от икономическата група на Монбат АД са реализирали печалба преди облагане с данъци в размер на 7.61 млн. лв., което представлява увеличение на печалбата от 38%, в сравнение с реализираната консолидирана печалба преди облагане с данъци за същия период на 2012 г.

Постигната от дружествата от икономическата група на Монбат АД EBITDA през април 2013 г. е в размер на 3.20 млн. лв., или с 42% повече, в сравнение със същия месец година по-рано.

Обобщените данни за първите четири месеца на 2013 г. сочат, че дружествата от икономическата група на Монбат АД са постигнали EBITDA в размер на 12.14 млн. лв., което представлява повишение с 21%, в сравнение със същия период на 2012 г.

Към 14:00 часа днес на Българска фондова борса нямаше сделки с акциите на Монбат.