Свинекомплекс Николово с 301 хил. лв. печалба към юни
&format=webp)
За първите шест месеца на 2013 г. Свинекомплекс Николово отчита печалба в размер на 301 хил. лв.
Година по-рано компанията обяви положителен финансов резултат от 132 хил. лв.
Към полугодието общите приходи от дейността на дружеството са 4.33 млн. лв., като основните постъпления са от продажби на животни (2.762 млн. лв.), а 1.217 млн. лв. са от продажби на фураж.
Компанията успя да намали и разходите си през първите шест месеца на година, като най-съществено е понижението при разноските за материали и възнаграждения, където средно-списъчния брой на служителите намалява от 115 на 83-ма.
Свинекомплекс Николово планира разширяване на позициите си на вътрешния пазар чрез откриване на търговски обекти за продажба на собствена продукция и увеличаване на дистрибуторската мрежа.
Инвестиции са планирани и за подобряване на условията за отглеждане на животните и породния състав на стадото.
Последната сделка по позицията е осъществена на цена от 2.44 лв. за брой. Търсене има на ниво от 2 лв., а предлагане на 3.60 лв. за ценна книга.
)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)