П. Пешев: Добри условия за борсово рали до края на годината
&format=webp)
Международната ситуация и данните от деветмесечните отчети са благоприятни за реализирането на борсово рали в оставащото време до края на годината, коментира за Profit.bg Петър Пешев, брокер в Bull Trend Brokerage.
Политическата несигурност в страната е висока, но последните пласирани емисии дълг от МФ и от БЕХ и постигнатите параметри показват, че доверието на инвеститорите в икономиката е добро.
В подкрепа на едно възходящо движение е и поведението на ФЕД и ЕЦБ по незатягане на паричната политика, дори напротив, т.е. политиката на лесни пари ще продължи поне докато инфлационните очаквания не надхвърлят приемливите от централните банкери нива.
На родния капиталов пазар търговията ще е съсредоточена около обичайните „заподозрени“ - емисиите на „Химимпорт“ , „Адванс Терафонд“, „ЦКБ“, „ПИБ“, преоценъчните прехвърляния на пакети при „Агро финанс“ и „Булгартабак Холдинг“.
Големите пакети при обикновените акции на „Химимпорт“ затвърждават сегашното ниво като ключово ниво на подкрепа, оттласкване от което е твърде вероятно, като цел са поне максимумите от тази година.
* Материалът е с аналитичен характер и не е препоръка за покупка/продажба на ценни книжа.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)