Владимир Савов е новият заместник-председател на КФН
&format=webp)
По предложение на председателя Стоян Мавродиев, Комисията за финансов надзор, на свое заседание днес, 12 ноември 2014 година, избра Владимир Савов за заместник, който да изпълнява правомощията на подалия оставка заместник-председател, ръководещ управление „Надзор на инвестиционната дейност”, Николай Попов.
Владимир Савов е член на комисията, подпомагащ политиката й по анализ и оценка на рисковете на финансовите пазари, усъвършенстване на надзорната практика и защита интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.
Избран е за член на КФН с решение на Народното събрание от 24 януари 2014г. с 6-годишен мандат.
Владимир Савов притежава магистърска степен по бизнесадминистрация от London Business School, магистърска степен по международни икономически отношения от УНСС.
Той също така има и дългогодишен професионален опит в сферата на банковото дело и капиталовите пазари, натрупан в различни международни финансови институции - „Уникредит Булбанк”, The Bank of New York, Brunswick UBS, банка Уралсиб Капитал, инвестиционната банка Credit Suisse и финансова корпорация „Откритие”.
)
&format=webp)
&format=webp)
&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(1920:897)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)
,fit(140:94)&format=webp)