Нова голяма дупка зейна на столичния булевард „Черни връх" късно снощи. Пропадането засяга както пътното платно, така и тротоара.

Засегнатият участък е до този, който пропадна преди седмици, към тротоара в посока север, уточнява във Facebook столичният кмет Йорданка Фандъкова.

Целият участък е обезопасен. На място още снощи са пристигнали екип на звеното за аварийни дейности на Столична община, кмета на район „Лозенец“ Любомир Дреков и екип на Пътна полиция.

През нощта се е извършвало укрепване на засегнатия участък с бетон, уточнява още градоначалникът.

Тази сутрин на терен се очакват експерти на „Метрополитен“, „Софийска вода“ и „Топлофикация“, които да започнат подробно обследване на целия участък.

Кметът Фандъкова възнамерява да поиска и външна експертна проверка от Университета по архитектура строителство и геодезия.