Столичните квартали "Красно село", "Гоце Делчев", "Стрелбище", "Борово" , "Белите брези" , "Лозенец", "Мотописта" и Център са без топлоподаване, съобщиха от пресцентъра на Топлофикация.

Причината е пробив на главен топлопровод.

Създадена е необходимата организация за работа, като са осигурени тежки машини и резервни части.

Авариралият участък от топлопреносната мрежа беше наблюдаван след пробива в началото на месец декември и беше установена значителна амортизация на тръбите, която е предпоставка за повишената аварийност в тази част от мрежата, посочват от дружеството.

С оглед да се избегнат последващи пробиви по същото трасе се налага да бъде подменен изцяло по-голям участък от авариралия топлопровод.

Четири екипа на дружеството ще работят непрекъснато до възстановяване на топлоснабдяването в рамките на законово определения 48-часов срок, обещават от Топлофикация.