5 практически стъпки за подобряване на екипа по киберсигурност
Оценката на нуждите от обучение и прилагането на стабилна стратегия за повишаване на квалификацията са от изключително значение
На фона на бързо развиващия се пейзаж от киберзаплахи, проактивните действия стават все по необходими за оцеляването на компаниите.
Затова INE Security, глобален лидер в киберсигурността и мрежовото обучение, публикува ръководство „5 практически стъпки за намаляване на киберзаплахите“, което предлага стратегии за лидерите в областта на киберсигурността, за да подобрят готовността на екипа си и възможностите за реакция.
Дара Уорн, главен изпълнителен директор на INE Security, подчертава важността на стабилното обучение по киберсигурност на фона на нарастващи заплахи: „Нарастването на киберпрестъпността причинява безпрецедентни икономически загуби и непрекъснато се адаптира, за да използва технологичния напредък. Въпреки че най-съвременните инструменти са жизненоважни, истинският гръбнак на нашата отбранителна стратегия се крие в нашите обучени професионалисти – човешката защитна стена.“
Пет стъпки за създаване на силен екип по киберсигурност
1. Оценете и идентифицирайте нуждите от обучение.
2. Приложете стабилна програма за повишаване на квалификацията: Всеобхватните програми за повишаване на квалификацията са от решаващо значение, осигурявайки отчетност. По този начин те увеличават максимално възвръщаемостта на инвестициите в развитието на служителите.
3. Привлечете всички нива на организацията: Ефективността на програмите за непрекъснато обучение зависи от подкрепата от всички организационни нива, особено от изпълнителното ръководство, което подчертава необходимостта от непрекъснато повишаване на уменията.
4. Наблюдавайте и адаптирайте усилията за обучение: Текущата оценка на ефективността на обучението е от съществено значение, като се използват аналитични инструменти за коригиране на програмите и активно справяне с възникващите пропуски в уменията.
5. Насърчавайте практическото приложение: Симулационното обучение в реалния свят и базираните на различни сценарии обучения преодоляват празнината между теорията и практиката.
Прилагането на тези стъпки обещава значителни ползи, повишавайки не само сигурността, но и оперативната устойчивост.
„Проактивните защитни способности, запазването на критични знания, рентабилното развитие на персонала и културата на непрекъснато учене са само началото“, казва Уорн. „Тези усилия не само ще смекчат непосредствените кибер рискове, но и ще укрепят дългосрочното организационно здраве и сигурност.“