Печалбите на Morgan Stanley падат с 9% заради инвестиционното банкиране
Печалбата за третото тримесечие на Morgan Stanley е спаднала с 9% спрямо предходната година, засегната от рязък спад в сключването на сделки, отчита финансовата организация, цитирана от The Wall Street Journal.
Приходите от инвестиционно банкиране са спаднали с 27% до 938 милиона долара. Таксите, получавани от консултации на корпоративни клиенти при сливания и придобивания са паднали с над 30%. Същото се случва и с приходите от предлагане на облигации.
Много големи банки се борят с продължаващото забавяне на сключването на сделки, но Morgan Stanley се справя по-зле от останалите, отбелязва WSJ.
JPMorgan Chase отчете лек спад в приходите от инвестиционно банкиране, а Citigroup и Bank of America отчетоха печалби. Приходите от инвестиционно банкиране oостават почти непроменени в Goldman Sachs.
По-високите лихвени проценти и опасенията за възможна рецесия пречат на много корпоративни ръководители да завършат сделки или да изведат компаниите си на борсата. Това забавяне, започнало миналата година, продължава по-дълго, отколкото много банкери очакваха.
Акциите на Morgan Stanley се понижиха с близо 3% по време на предпазарната търговия.
Като цяло банката отчете печалба от 2,4 милиарда долара - или 1,38 долара на акция. Това надминава очакваните от анализаторите 1,28 долара на акция, според оценки, събрани от FactSet.
Приходите са нараснали с 2% до около 13,3 милиарда долара, приблизително в съответствие с очакванията на анализаторите.
Приходите от търговия на Morgan Stanley са паднали с 4%. Такъв спад има и при JPMorgan, при Goldman са без промяна, а Citigroup и Bank of America отбелязват ръст.
Приходите от управление на лично богатство, които обикновено защитават Morgan Stanley в нестабилни периоди, са нараснали с 5% до 6,4 милиарда долара, а звеното представлява почти половината от общите приходи на компанията през тримесечието.
Индивидуалните клиенти на Morgan Stanley наброяват 8,1 милиона в края на септември, което е с 4% повече от преди година. Те обаче търгуват по-рядко. Средният дневен брой сделки на дребно, обработени от компанията, е около 735 000, което е спад от 805 000 преди година.