Цените на акциите в Азия останаха почти без промяна, след като индексите на Уолстрийт отстъпиха от рекордните си нива, а еврото продължи ръста си преди срещата на Европейската централна банка (ЕЦБ), на която може да бъдат предприети стъпки за ограничаване на програмата за изкупуване на облигации.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI остана почти без промяна. Австралийският основен индекс и южнокорейският KOSPI се понижиха с по 0.1%.

Японският Nikkei, който вчера прекъсна 16-дневната си печеливша серия, днес бележи повишение от 0.2%, подкрепен от изнесените добри финансови отчети.

Шанхайският основен индекс нарасна с 0.4%, докато тайванският не записа изменение.

Щатските индекси вчера записаха понижения след изнесените финансови резултати от няколко компании, като Dow Jones регистрира най-лошото си представяне от седем седмици, след като в предходната сесия бе нараснал до рекордно ниво.

Сред губещите вчера бе и AMD, чиито акции поевтиняха с 13.5%, след като компанията прогнозира спад на приходите за четвъртото тримесечие спрямо третото.

На валутните пазари, еврото увеличи ръста си от вчера, достигайки шестдневен връх от 1.1833 долара, който бе придружен от повишение на лихвата по 10-годишните германски държавни облигации до триседмичен връх от 0.50%.

Тези повишения бяха предизвикани от очакванията, че ЕЦБ ще ограничи количеството изкупувани облигации и ще предприема най-голямата стъпка за затягане на паричната си политика в последните години.

Централната банка обаче все още е притеснена относо инфлацията и се очаква да придружи ограничението в количеството изкупувани облигации с удължаване на срока на стимулите.

Доларът поевтиня с 0.2%, до 113.520 спрямо йената.

Вчера щатската валута се оскъпи до тримесечен връх от 114.245 йени, след като лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации скочи до седеммесечен връх от 2.475%.

Доларът обаче ограничи поскъпването си, а лихвата по 10-годишните книжа за последно бе на ниво от 2.429%.

Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други осовни валути, губи 0.15%, до 93.565 пункта, което е най-ниското му ниво за последните шест дни.

Южнокорейският вон поскъпна до осемседмичен връх спрямо долара, след като стана ясно, че през последното тримесечие корейската икономика отчита най-големия си ръст от седем години насам. Това повиши пазарните очаквания, че Централната банка на Корея ще вдигне лихвите през ноември.

Британският паунд продължи ръста си от вчера и достигна 1.3278 спрямо долара, което е най-високото ниво от 10 дни. Паундът поскъпна с близо 1% в предходния ден, след като по-добрите от прогнозираните данни за ръста на британската икономика бетонираха очакванаията, че Централната банка на Англия ще вдигне лихвите следващата седмица.

В същото време вчера канадският долар поевтиня с 1%, до тримесечно дъно от 1.2816 спрямо щатския долар, след като Централната банка на Канада остави лихвите без промяна.

Канадският долар възстанови част от изгубеното и за последно се търгуваше на ниво от 1.2789 спрямо щатския долар.

Фючърсите на щатския лек суров петрол поевтиняват с 0.15%, до 52.10 долара за барел след изнесените вчера данни, които показаха изненадващо увеличение на запасите в САЩ.

Петролът от сорта брент също губи 0.15% от цената си, до 58.35 долара за барел.