Азиатските акции бележат ръст в сряда
Азиатските акции поскъпват днес, докато лихвите по щатските държавни облигации получиха подкрепа, след появилата се информация, че републиканците в Сената клонят към избирането на Джон Тейлър за следващия председател на Федералния резерв.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI изтри първоначалните си загуби и отчита ръст от 0.2%.
Японският индекс Nikkei бележеше повишение от 0.1% в края на сутрешната търговия и върви към ръст в безпрецедентната 17-а сесия, след като победата на коалицията на премиера Шиндзо Абе в изборите в неделя засили надеждите на инвеститорите за продължаване на стимулите, което може да обезцени йената.
Китайският индекс на сините чипове CSI300 нарасна с 0.3%, докато индексът Shanghai Composite Index добави 0.1% в ранната сесия.
Вчера президентът на САЩ Доналд Тръмп обсъди с републиканци в Сената техните виждания относно избора на следващия председател на Федералния резерв.
Според запознат източник, Тръмп се е осведомил поотделно за мнението на всеки от участвалите в срещата относно това дали предпочитат икономиста от Станфордския университет Джон Тейлър или настоящия член на борда на управителите на Фед Джером Пауъл. Повечето сенатори са посочили Тейлър.
Тейлър е считан за кандидат, който може да ускори темповете на вдигане на лихвите от страна на централната банка.
Вследствие на това лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации нарасна до най-високото си ниво от март насам.
Лихвата по 10-годишните облигации бе на ниво от 2.417% в азиатската търговия днес, след като вчера затвори на 2.406%, като преди това бе достигнала 2.428%.
Австралийският долар поевтиня с 0.6%, до 0.7727 щатски долара, докосвайки най-ниското си ниво от средата на юли, а данните за потребителските цени накараха инвеститорите да ограничат очакванията си за по-нататъшно затягане на паричната политика от страна на Централната банка на Австралия.
На Уолстрийт по-добри от очакваните резултати и прогнози на компании, като 3M и Caterpillar, също засилиха оптимизма по отношение на състоянието на икономиката. Индексът Dow Jones вчера затвори на ново рекордно ниво.
Европейските акции записаха разнопосочно представяне вчера, преди утрешната среща на Европейската централна банка, на която се очаква да има индикации за начало на ограничаване на паричните стимули.
Еврото бележи леко понижение за деня - до 1.1758 спрямо долара, докато доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, нараства с 0.2%, до 93.962 пункта.
Доларът остава без промяна на ниво от 113.89 спрямо йената, но се търгува недалеч от тримесечния връх от 114.10 йени, докоснат в понеделник.
Петролните фючърси спряха, за да си поемат въздух, след като вчера нараснаха с над 1%, на фона на изявлението от страна на Саудитска Арабия, че е решена да сложи край на свръхпредлагането на пазара.
Цените на петрола получиха подкрепа и от прогнозите за по-нататъшен спад в запасите на САЩ, както и от напрежението в Иракски Kюрдистан.
Цената на петрола от сорта брент нарасна с 6 цента, до 58.39 долара за барел, докато щатският лек суров петрол поевтиня с 4 цента, до 52.43 долара за барел.