Азиатските борсови индекси запазват негативната тенденция, след като снощи и на Уолстрийт търговията приключи "на червено".

Индустрияният бенчмарк Dow Jones вчера затвори със спад от 1.9 на сто, а широкият S&P 500 и технологичният Nasdaq Composite се понижиха с по над 2%.

Основните притеснения на инвеститорите в момента са свързани с потенциалния риск от избухване на втора вълна на пандемията от COVID-19. За това предупреди и главният инфекционист на САЩ д-р Антъни Фаучи.

Той смята, че ако икономиката и общественият живот бъдат отворени прекалено рано, ще се стигне до нова вълна от смъртни случаи, от което ще пострада и икономическото възстановяване.

В Южна Корея властите отново затегнаха част от мерките срещу разпространението на епидемията, след като в страната заболеваемостта отново започна да расте.

Тази сутрин водещият индекс на борсата в Сеул KOSPI отчете леко повишение от 0.3 на сто.

На повечето от останалите капиталови пазари в азиатско-техоокеанския регион обаче преобладават негативните настроения.

В Япония Nikkei 225 регистрира понижение от 0.4 на сто, а австралийският S&P/ASX 200 отстъпва с 0.5%.

ФЕД: Преждевременното рестартиране може да удари икономика на САЩОчаква се второто тримесечие да бъде

Петролът тази сутрин също пое в низходяща посока. Фючърсите на американския лек суров петрол поевтиняха с 0.7 на сто, до ниво от 25.60 долара за барел, а брентът се понижи с 1.7%, до 29.46 долара за барел.

По-късно днес инвеститорите ще следят с интерес изказването на управителя на Федералния резерв Джеръм Пауъл по време на онлайн конференцията, организирана от Международния икономически институт Питърсън.

Президентът на САЩ Доналд Тръмп смята, че централната банка трябва да предприеме политика на отрицателни лихвени проценти, каквато се провежда от други монетарни институции по света. Това обаче би било прецедент в историята на Фед.