Акциите поскъпват в разпокъсана търговия днес, след като опасенията около икономическия ефект от варианта Омикрон на COVID-19 отслабнаха, но засилващата се предпазливост преди излизането на данните за инфлацията в САЩ ограничи ръста при други рискови активи, като петрола и австралийския долар.

Облигациите поевтиняват, тъй като по-добрите перспективи около вируса очертават по-ясен път към повишение на лихвите. Фокусът на трейдърите се насочи към очакваните по-късно днес данни за инфлацията в САЩ и към срещата на Федералния резерв през следващата седмица, на която може да има индикации за това, кога ще бъдат повишение лихвените нива.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI нарасна с 0.5% до двуседмичен връх. Японският Nikkei остава без промяна, след като се повиши с 3.5% в предходните две сесии.

Фючърсите на S&P 500 остават без промяна след като ръст от 0.3% на индекса вчера го доближи на 1% от нов рекорд.

Вчера от BioNTech и Pfizer обявиха, че три дози от тяхната ваксина срещу COVID-19 са успели да неутрализират варианта Омикрон при лабораторен тест.

Пазарните нагласи се възстановиха, след като друга предварителна информация показа, че Омикрон не протича толкова тежко, колкото се смяташе първоначално.

Австралийският долар поскъпва с 2.6% в последните три сесии, докато днес се търгува без изменение на ниво от 0.7166 щатски долара.

Петролът от сорта Брент поскъпна с 10 долара за барел в сравнение с достигнатото през миналата седмица 3.5- седмично дъно, като в момента цената движи около 75.82 долара за барел.

Китайския юан запазва позиции при 6.3458 спрямо долара, след като вчера поскъпна до 3.5-годишен връх от 6.3438.

Ето какви резултати постигнаха публичните компании към 30 септемвриВ края на ноември традиционно правим обзор на консолидираните финансови отчети на публичните компании към деветмесечието

Темпът на нарастване на фабричните цени в Китай се забавя през миналия месец, показаха изнесени днес данни, като годишният ръст все още е на ниво от 12.9%, докато инфлацията се повишава до 2.3% на годишна база, информира Ройтерс.

Основното събитие на пазарите днес са данните за инфлацията в САЩ, което е считано за прелюдия към срещата на Федералния резерв през следващата седмица.

Доходността по двегодишните щатски държавни облигации е на ниво от 0.6955%, докато тази по 10-годишните книжа се задържа на ниво от 1.5332% след скока с 4.6-базисни пункта вчера.

Икономисти очакват годишната инфлация в САЩ да е достигнала 6.8% миналия месец.

Доларът не получи подкрепа вчера и поевтиня рязко спрямо еврото, като днес се търгува на ниво от 1.1333.

Японската йена падна под 50-дневната средна стойност до 113.76 спрямо долара. Британският паунд се понижи до едногодишен минимум от 1.31615 долара след обявяването на по-строги правила във връзка с COVID-19.

Доларовият индекс се търгуваше на ниво от около 96.029 пункта.

Златото запазва позиции при 1 783 долара за тройунция, а биткойнът се търгува на ниво от около 50 000 долара.